ZETOR představuje modernizovanou modelovou řadu PROXIMA

Modernizované motory a upravený design, to vše právě přináší rodina modernizovaných traktorů modelové řady PROXIMA. 

Modernizované motory a upravený design, to vše právě přináší rodina modernizovaných traktorů modelové řady PROXIMA. Světová premiéra strojů proběhla v Polsku u příležitosti slavnostního představení nového sídla.

 Nabídku strojů o výkonech od 80 do 120 koní pokrývá v ZETORU modelová řada PROXIMA. Tato modelová řada prošla modernizací, a zákazníci tak mají možnost vybrat si vylepšené stroje. K dispozici jsou tři inovované modely. Nová PROXIMA CL poskytuje výkon od 80 do 100 koní a základní mechanickou reverzační převodovku 12+12. V nabídce je rovněž varianta s plazivými rychlostmi 20+4 či základní převodovka 10+2. U PROXIMY GP získá zákazník výkon od 80 do 110 koní a dále mechanickou reverzační převodovku s dvoustupňovým násobičem. Model PROXIMA HS nabízí výkon 80 až 120 koní a nabízí převodovku s třístupňovým násobičem a hydraulickým reverzorem.

Nejvýznamnější novinkou, kterou nové traktory PROXIMA zákazníkům přinášejí, jsou motory s emisním řešením STAGE IV. Tyto motory zákazníci naleznou u strojů s výkony od 90 koní. PROXIMY s označením 80 zůstávají v emisním stupni STAGE IIIB. Čtyřválcový motor ZETOR i nadále zákazníkům poskytuje to, na co jsou u něj zvyklí a pro co je oceňován – jednoduché řešení, nenáročné na údržbu a nízké náklady na provoz. Princip dosažení emisní normy STAGE IV je identický se systémem představeným v modelové řadě FORTERRA. Jedná se o kombinaci technologií DOC katalyzátoru (dieselový oxidační katalyzátor), aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systému SCR (selektivní katalické redukce). Výhodou motorů ZETOR je i skutečnost, že ve srovnání s konkurencí si zachovává jednoduchou konstrukci bez zbytečné elektronizace.

Efektivita je jedním ze základních pilířů značky ZETOR. V rámci vývoje klademe velký důraz na to, abychom zákazníkům nabídli vždy co nejefektivnější řešení, které jim pomůže šetřit čas a peníze. Tento typ motoru dosahuje dle nezávislých testů úspory v rámci spotřeby paliva 15–20 %,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Převýšení točivého momentu dosahuje u nových PROXIM dosahuje až 43 %. Nádrž na močovinu mají objem 28l. Palivové nádrže u PROXIMA CL a GP mají objem 150l, u PROXIMY HS pak 180l.

U modernizace byl kladen důraz také na ergonomii a pohodlí uživatelů strojů. Kabina zůstala i nadále prostorná, obsluha stroje má k dispozici novou přístrojovou desku, došlo k úpravě rozmístění světlometů za účelem optimalizace osvětlené plochy při práci ve tmě. Stroje jsou vybaveny většími zpětnými zrcátky, což umožní obsluze stroje mít lepší přehled o dění kolem stroje. Výroba modelové řady PROXIMA bude spuštěna na přelomu letošního a příštího roku. Zákazníci si modernizované stroje mohou objednávat u autorizovaných prodejců značky ZETOR již nyní. První stroje budou ke klientům dodány na počátku roku 2017. Více infomací o traktorech PROXIMA naleznete na webových stránkách, nebo kontaktujte nejbližšího autorizovaného prodejce.

Převzatá část z oficiálních stránek www.zetor.cz

Zpět

Proč nakoupit u nás

  • produkty reálně skladem

  • odesíláme v den objednání

  • neskladové následující pracovní den

  • jsme autorizovaný prodejce Zetor


Vaše dotazy zodpoví: 

Petra Knapiková

Napište nám