+420 494 542 249

ehl.zetor@email.cz

ZETOR představuje modernizovanou modelovou řadu PROXIMA

Modernizované motory a upravený design, to vše právě přináší rodina modernizovaných traktorů modelové řady PROXIMA. 

Modernizované motory a upravený design, to vše právě přináší rodina modernizovaných traktorů modelové řady PROXIMA. Světová premiéra strojů proběhla v Polsku u příležitosti slavnostního představení nového sídla.

 Nabídku strojů o výkonech od 80 do 120 koní pokrývá v ZETORU modelová řada PROXIMA. Tato modelová řada prošla modernizací, a zákazníci tak mají možnost vybrat si vylepšené stroje. K dispozici jsou tři inovované modely. Nová PROXIMA CL poskytuje výkon od 80 do 100 koní a základní mechanickou reverzační převodovku 12+12. V nabídce je rovněž varianta s plazivými rychlostmi 20+4 či základní převodovka 10+2. U PROXIMY GP získá zákazník výkon od 80 do 110 koní a dále mechanickou reverzační převodovku s dvoustupňovým násobičem. Model PROXIMA HS nabízí výkon 80 až 120 koní a nabízí převodovku s třístupňovým násobičem a hydraulickým reverzorem.

Nejvýznamnější novinkou, kterou nové traktory PROXIMA zákazníkům přinášejí, jsou motory s emisním řešením STAGE IV. Tyto motory zákazníci naleznou u strojů s výkony od 90 koní. PROXIMY s označením 80 zůstávají v emisním stupni STAGE IIIB. Čtyřválcový motor ZETOR i nadále zákazníkům poskytuje to, na co jsou u něj zvyklí a pro co je oceňován – jednoduché řešení, nenáročné na údržbu a nízké náklady na provoz. Princip dosažení emisní normy STAGE IV je identický se systémem představeným v modelové řadě FORTERRA. Jedná se o kombinaci technologií DOC katalyzátoru (dieselový oxidační katalyzátor), aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systému SCR (selektivní katalické redukce). Výhodou motorů ZETOR je i skutečnost, že ve srovnání s konkurencí si zachovává jednoduchou konstrukci bez zbytečné elektronizace.

Efektivita je jedním ze základních pilířů značky ZETOR. V rámci vývoje klademe velký důraz na to, abychom zákazníkům nabídli vždy co nejefektivnější řešení, které jim pomůže šetřit čas a peníze. Tento typ motoru dosahuje dle nezávislých testů úspory v rámci spotřeby paliva 15–20 %,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Převýšení točivého momentu dosahuje u nových PROXIM dosahuje až 43 %. Nádrž na močovinu mají objem 28l. Palivové nádrže u PROXIMA CL a GP mají objem 150l, u PROXIMY HS pak 180l.

U modernizace byl kladen důraz také na ergonomii a pohodlí uživatelů strojů. Kabina zůstala i nadále prostorná, obsluha stroje má k dispozici novou přístrojovou desku, došlo k úpravě rozmístění světlometů za účelem optimalizace osvětlené plochy při práci ve tmě. Stroje jsou vybaveny většími zpětnými zrcátky, což umožní obsluze stroje mít lepší přehled o dění kolem stroje. Výroba modelové řady PROXIMA bude spuštěna na přelomu letošního a příštího roku. Zákazníci si modernizované stroje mohou objednávat u autorizovaných prodejců značky ZETOR již nyní. První stroje budou ke klientům dodány na počátku roku 2017. Více infomací o traktorech PROXIMA naleznete na webových stránkách, nebo kontaktujte nejbližšího autorizovaného prodejce.

Převzatá část z oficiálních stránek www.zetor.cz

Zpět

Napište nám, poradíme s výběrem

Informace o ochraně osobních údajů

Pro rychlejší komunikaci prosím připojte ke zprávě také své PSČ.
Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Novinky

Traktory TYM pro multifunkční využití

29.09.2017

V naší nabídce nyní naleznete traktory TYM, které oceníte především pro jejich variabilitu v kombinaci s příslušenstvím. Díky tomu a své přívětivé velikosti jsou oblíbenými stroji pracovníků technických služeb, správců zahrad a parků, farmářů i jinde. Podívejte se na traktory TYM blíže.

Zchlaďte se v horkém létě s úsporou až 58 000 Kč

15.08.2017

Ku příležitosti konání 44. ročníku agrosalonu Země živitelka má pro vás Zetor připravenou speciální nabídku na nákup traktorů.

Nový showroom, přijďte se přesvědčit!

21.06.2017

Abychom si byli s našimi zákazníky a zájemci o traktory Zetor ještě blíž, postavili jsme vedle naší provozovny showroom. A jak probíhala stavba? Všechno jsme to pro vás zdokumentovali.